groentje schreef:
maar van de andere kant dirigeren de banken de klant massaal naar het internetgebeuren, ook de klanten die hier niet aan toe zijn (en velen zullen dat nooit zijn). Als de bank dat wil, moeten zij dus die klanten tegen zichzelf beschermen.
Tsja, dat is de moderne tijd, tot o.a. de BelastingDienst aan toe.
Maar de mensen passen zich vaak maar wat graag aan. Was vroeger een overschrijving of afschrift dagenlang onderweg, breekt er nu al een soort paniek uit als iets niet hetzelfde uur of dezelfde dag verwerkt is.
Maar goed, zover ik weet is de papieren wereld nog steeds niet volledig uitgeschakeld voor diegenen voor wie het "allemaal te snel gaat" of te ingewikkeld is.
Moet een bank haar klanten tegen zichzelf beschermen?
Moet een autoverkoper de klanten rijles geven, leren tanken en PIN-nen bij een onbemand tankstation, banden op te pompen, olie bijvullen en op verzekering(en) en MRB controleren? Nee toch?
Daarentegen zou het misschien wel verstandig van banken zijn bijv. een USB-stick met een kaal OS en uitgeklede browser aan de klanten ter beschikking te gaan stellen, waar verder geen domme dingen mee gedaan kunnen worden, dan alleen telebankieren.
Als de klanten dan ook nog leren niet op mailtjes (voorgekauwde linken) of telefoontjes van een zgn. "bank", of van mijn part "de Politie" e.d. te reageren, zal m.i. al een hoop geduvel en onveiligheid schelen.