Spaarinformatie, de site voor informatie over sparen


Het is nu ma 12 mei 2025 11:33 pm

Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]





Advertenties

Sponsors
Plaats een nieuw onderwerp Antwoord op onderwerp  [ 16 berichten ]  Ga naar pagina Vorige  1, 2
Auteur Bericht
BerichtGeplaatst: wo 13 dec 2023 12:26 am 
2 Kwartjes

Geregistreerd: zo 27 sep 2009 5:34 pm
Berichten: 711
obligataire schreef:
Het voordeel , ik zie dat volledig als een risicopremie, voor het grotere risico van het sparen buiten de landsgrenzen en/of bij minder stabiele partijen.
Als alles goed blijft gaan heb je daar een voordeel aan. Maar dat die rentes hoger zijn is natuurlijk wel een teken dat er een hoger risico is.
Anders zouden alle banken in de EU en die onder het DGS vallen wel dezelfde percentages bieden.
@obligataire
Het voordeel (hogere rentepercentages) zie jij 'volledig als een risicopremie'. En dat klopt niet. Het is dat slechts ten dele.
In Nederland hebben de drie grootste (commerciële) banken een gezamenlijk marktaandeel van 84% (balanstotaal 2022). Tel daar de twee overheidsbanken bij (BNG en NWB; waar de consument niet terecht kan) en je zit op 92%. In een dergelijke markt (een oligopolie) ontbreekt het eenvoudigweg aan voldoende concurrentie.
En natuurlijk moet een bank in een land als bijvoorbeeld Italië rekening houden met de (hogere) rentepercentages op staatsobligaties aldaar (alternatief voor spaargeld/-deposito's), veroorzaakt door het hogere risico.
Raisin (met een Duitse bankvergunning) neemt normaal gesproken administratieve zaken voor de klant uit handen (een voordeel). De kans dat haar iets overkomt (als bemiddelaar) lijkt me klein, maar maakt het alsdan natuurlijk niet eenvoudiger. Doch de vordering zal zijn op de bank waar het geld (uiteindelijk) is gestald.

Misschien een volgende keer buitenlandse banken (bijvoorbeeld Franse) toch serieus overwegen. :wink:
Al zijn de renteverschillen inmiddels teruggelopen.


A penny saved is a penny earned.


Omhoog
 Profiel  
 
Geef de vorige berichten weer:  Sorteer op  
Plaats een nieuw onderwerp Antwoord op onderwerp  [ 16 berichten ]  Ga naar pagina Vorige  1, 2

Advertenties

Sponsors

Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]


Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 5 gasten


Je mag geen nieuwe onderwerpen in dit forum plaatsen
Je mag niet antwoorden op een onderwerp in dit forum
Je mag je berichten in dit forum niet wijzigen
Je mag je berichten niet uit dit forum verwijderen

Zoek naar:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpBB.nl Vertaling
phpBB SEO