Medio 2021 besluit ECB over de digitale euro:
Citaat:
Net als bij de euro die we al dagelijks gebruiken, moet het ontwerp van een digitale euro op de behoeften van een ruime groep gebruikers worden afgestemd. Daarom moeten alle mogelijke gevolgen van een digitale euro onderzocht worden, bijvoorbeeld voor het monetaire beleid en de financiële stabiliteit.
We zijn gestart met een openbare raadpleging – laat uiterlijk op 12 januari 2021 uw stem horen!
Citaat:
Een digitale euro zou helpen om de gevolgen van extreme gebeurtenissen – zoals natuurrampen of pandemieën – te verzachten, wanneer traditionele betalingsdiensten mogelijk niet langer functioneren. Daarnaast kan een digitale euro een cruciale rol spelen als mensen zouden overstappen op buitenlandse digitale betaalmiddelen, die de financiële stabiliteit en de monetaire soevereiniteit in het eurogebied kunnen ondermijnen.
Citaat:
Wanneer is het zover?
Tijdens de voorbereidingsfase werken we aan het concept, beginnen we te experimenten met mogelijke ontwerpen en spreken we met belanghebbenden en internationale partners. Rond medio 2021 beslissen we of we van start gaan met een digitale euro. Daarna volgt een onderzoeksfase in verband met gebruikerseisen en dienstverleners.
https://www.ecb.europa.eu/euro/html/digitaleuro.nl.html